Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret, özellikle globalleşen dünyada risklerin dağıtılması ve kazançların maksimize edilmesi anlamında önemli bir alım ve satım aracıdır. Günümüzde, ülkemizde de olduğu gibi, dünyanın hemen hemen her yerinde karşılaşılabilen çeşitli krizlerin çözümü olarak bakıldığında; dünyanın herhangi bir yerinde,  ülkemizde üretilen ürün ya da hizmetin karşılığının daha yüksek olduğu bir yer mutlaka vardır. Ya da tam tersi olarak ülkemizdeki ham maddelerden çok daha uygun fiyatlıları başka ülkelerden temin edilebilmektedir.

Dış Ticaretteki en önemli amaç da bu ilişki yollarını bulup, güvenilir alım/satım şekillerini ve doğru finansal argümanları kullanarak hem ticaretimizi yayıp büyümek hem de olası lokal riskleri farklı bir şekilde bertaraf etmektir.

Finans Atölyesi olarak bu konuda da ekibimiz içindeki uzmanlarımız sizlere hem ürün ve hizmetlerinizin en yüksek katma değerlerle alınıp satılacağı yerleri/ülkeleri bulma konusunda hem de bu işlemleri yaparken A’dan Z’ye yanınızda olarak tüm Dış Ticaret prosedürlerini yerine getirmenize yardımcı olmaktadırlar.

Burada en önemli konu, Finans Atölyesi’nin size, şirketinizin bünyesinde bir Dış Ticaret departmanı olmasa da, yabancı dil ya da Gümrük/Dış Ticaret mevzuatını bilen olmasa bile bu işlemleri sorunsuz yerine getirebilecek alt yapıyı ve uzmanları sunabilmesidir.

Finans Atölyesi, özellikle son 10 yılda dünyanın en büyük pazarı olan Çin’de yerleşik stratejik partnerinin de yardımıyla Çin’e mal satmak ya da çok daha fazla tercih edilen şekilde Çin’den mal almak konusunda güvenilir, ucuz ve en önemlisi akredite olmuş bir şekilde hizmet verebilmektedir.