Finans Atölyesi Nedir?

Finans Atölyesi, sektördeki 24 yıllık deneyim ve gözlemlerin sonucu ortaya çıkmış ve taraflarına kazan/kazandır ilkesini benimsemiş bir organizasyondur.

Finans Atölyesi;
- Küçük ama büyümek isteyen,
- KOBİ dediğimiz ama aslında potansiyeli daha büyük olan,
- Global bir dünyada her anlamda her yere ulaşmak isteyen,
- Kurumsallaşma yolunda ilerlemek isteyen,
- Kurumsallaşan ama bunun devamını getiremeyen ve
- Tüm uzmanlık alanlarında güvene dayalı bir ilişkiyle birlikte hareket etmek isteyen firmalar için bir çözüm platformudur.

Finans Atölyesi, bir güven zinciri içinde firmaların tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden karşılayabileceği bir uzmanlar bütünüdür.

Bu günlerde firmalar birçok yönden (Finansman, kaynak, hammadde, yönetsel beceriler, personel yönetimi, vb) bağımlı durumdalar. Bu durum özellikle yönetsel bazı çabalar gerektirmekte. Finansman günümüzün en önemli ürünlerinden biri oldu ve bunun için de her firmanın çok uzman finansmancılara ihtiyacı var. Sadece Finansman mı peki? Aslında Finansmanın da içinde olduğu “Toplam Yönetim Süreçleri” artık firmaların en önemli ihtiyacı. Peki her bir ihtiyaç için bir uzman istihdam etmek doğru bir çözüm müdür?

Başka bir bakış açısı ile bakmak lazım konuya. Yeni bir şeyler söylemek lazım. Yani eskisi gibi ayrışarak değil de tek bir platformda buluşarak bir çözüm üretmek daha doğru olan. Firmanın tüm ihtiyaçlarını, süreçlerini ve bunların maliyetlerini masaya yatırmak ve bunların ürün ve hizmetlere yansımasını doğru hesap ederek sonuca ulaşmak. Sonuç ise verimlilik, büyüme, kâr ve tüm bunların en doğru temellere oturtularak sürekliliğinin sağlanması.

İşte “Finans Atölyesi” tam bu amaç için yaratıldı. Atölyenin içinde; YMM’den MMM’ye, Hukuk Danışmanından Sigortacıya, Bankacıdan Yatırım Uzmanına, Gayrimenkul Değerleme Şirketinden Lisanslama Şirketine, Dış Ticaret Uzmanından IT/Bilgi Teknolojileri Şirketine, Eğitim Danışmanından Tarım Danışmanına ve IK Danışmanına kadar her dalda uzman kişiler ve firmalar yer almakta.

Bu uzmanlar, içinde sizin de olduğunuz bir Atölyede bir araya gelip doğru süreçleri oluşturmak, düzgün ve sürekli işler bir yapı kurmak için toplanıyorlar. Firmanın tüm ihtiyaçları için gerekli hizmet ve ürünleri sunuyor ve sonuca en kısa, en güvenilir ve en az maliyetli yoldan gidiyorlar. Ve siz bu aşamaların hepsinde işin içinde oluyor ve bu konuda her şeye birlikte karar veriyorsunuz.

Finans Atölyesi, büyük düşünen, geleceğin büyümekte, gelişmekte ve bunların hepsini yaparken kişi odaklı olmaktan çıkıp daha kurumsal bir yapıya dönmekte olduğunu gören firmalar için oluşturuldu.

Finans Atölyesi’nin kurucusu olan Devrim Utku Ünüvar, 47 yaşında, evli ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babası. 1990 yılında mezun olduğu Bornova Anadolu Lisesi sonrasında 9 Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi.

Sırasıyla Çimentaş, Yapı Kredi, o zamanki adı Oyakbank olan ING Bank, Fortisbank, TEB ve Anadolubank’ta, son 9 yılı bölüm ve şube müdürlüğü olmak üzere, yaklaşık 20 yıl çalıştı. Bankacılık hayatının ilk 14 yılı Kurumsal ve Ticari Bankacılık üzerineyken son 6 yılı da Perakende ve Kobi Bankacılığı, İşletme ve Tarım Bankacılığı üzerine yoğunlaştı. Başta İzmir ve Manisa olmak üzere tüm Ege bölgesi il ve ilçeleri ile bankacılık konusunda bağları oldu.

20 yıla yakın bir süre yaptığı bankacılıkta edindiği tecrübe, bilgi birikim ve ilişkilerini, masanın diğer tarafına yani Reel Sektöre fayda sağlamak, ülkemizin bu en önemli kurumlarının daha verimli ve daha kurumsal bir yapıda çalışmasına destek olmak, bugüne kadar herkesin konuştuğu ama kimsenin bir araya gelerek yapmadığı bir konuya yönlendirmek istedi.